LC SC OTDR Døde Zone Eliminator Fiber Ringe Reel Fibre Spole 1000M 1 km Fiber Optic OTDR Lanceringen Kabel-Box 1310 1550nm Single Mode

LC SC OTDR Døde Zone Eliminator Fiber Ringe Reel Fibre Spole 1000M 1 km Fiber Optic OTDR Lanceringen Kabel-Box 1310 1550nm Single Mode  kr471.46
  • Kabel Længde: 1000 meter
  • Typiske Tab: 0,5 dB @ 1310 for 1000 meter
  • Certificering: ROHS
  • Item Længde: 1m
  • Mærke: OLOEY
  • Oprindelse: KN(Oprindelse)
  • Materiale: SR Polypropylen
  • Kompatibel: Ubiquiti
  • Størrelse: Standard
  • farve: Gul
  • Fiber Type: Single Mode
  • Return Loss: UPC>=50 db, APC>=60dB, PC>=35dB
  • Model-Nummer: Fiber Launch Box
  • Emballage: Robust, hard-shell transit sag
  • Stik Type: Hybrid

SC/FC/LC-stik der er valgbare, samt UPC og APC polering tilstand.Designet til at hjælpe med test af fiberoptiske kabel, når du bruger en OTDR.Den OTDR Lanceringen Fiber box bruges med Optical Time Domain Reflexometre (OTDR s) til at hjælpe med at minimere virkningerne af OTDR ' s lancering puls på måleusikkerhed

Funktion & Program

- Puls-Suppressor, Launch Box, Delay Line, Installation, Test, Uddannelse, Kalibrering - Sammensatte Låsen for positiv tætning og nem åbning med låse-funktion. - Ikke-metallisk konstruktion ikke vil bule, korroderer, eller conduce elektricitet - Vand-og støvtæt så den enhed, der skal tages ind i næsten ethvert miljø - Auto Rense Ventilen for ændringer i højde og temperatur

Tags: FIBER, lanceringen x431, lc sc, lys fiber optik, dead zone, otdr tester, exfo antal, kabeltromlen, mikrotik routerboard, optica fiber box


  • 10 STK LC hun til FC Mandlige LC-FC 2,5 mm 1,25 mm SM 9/125 Hybrid Adapter Optisk Fiber Adapter

    10 STK LC hun til FC Mandlige LC-FC 2,5 mm 1,25 mm SM 9/125 Hybrid Adapter Optisk Fiber Adapter

    hans LC(Kvinde) til at FC(Mandlige) type fiberoptiske hybrid-adapter er en reguleret type fiber-indbygget adapter stik, der udsættes for driften af splejsning og kobling mellem fiber optik. Funktion: Kan genbruges op til 1000 gange Høj præcision og god kompatibilitet Høj pålidelighed og stabilitet 1. Hybrid adapter type: LC(Kvinde) til at FC(Mandlige) 2. Fiber tyle: SM 9/125 Fiber. 3.
    kr310.17 kr279.15
  • SC APC UPCFiber Patch Kabel optisk fiber Patch kabel-3,0 mm , Jumper Simplex SM FTTH Optisk Kabel 1m 2m 3m 10m 15M

    SC APC UPCFiber Patch Kabel optisk fiber Patch kabel-3,0 mm , Jumper Simplex SM FTTH Optisk Kabel 1m 2m 3m 10m 15M

    Anbefalede Produkter Velkommen til vores butik, mere rabat du velkommen til at kontakte +86 15951880639 (WhatsApp) Optisk fiber Patch kabel 3,0 mm PVC G657A , Jumper Simplex SM FTTH Optisk Kabel 1m 2m 3m 10m 15m Ansøgninger CATV, Optisk fiber kommunikation systemer, Optisk fiber data transmission Bygning netværk adgang kabelsystemer, ODF FTTX-applikationer Har indsætningstab og tilbage refleksion tab God echangeabilityGood
    kr99.25 kr64.52
  • Fiberoptiske Adapter FC Runde singlemode, Multimode Bare Fiber Adapter

    Fiberoptiske Adapter FC Runde singlemode, Multimode Bare Fiber Adapter

    Bare fiber adapter jeg en meget effektiv medier til at forbinde bare fiber til fiber optic devidce, det er normalt anvendes i installationen for at teste links.Den ene side af den nøgne fiber adapter er det bare fiber, den anden side er den fiberoptiske stik til at sætte i udstyr.FC,ST,SC,LC bare fiber adapter til rådighed.Funktioner: Insertion Loss Typisk: ≤0.2 dB; Return Loss: ≥50dB; Indløselighed: ≤0.2 dB; Repeterbarhed: ≤0.2
    kr34.12

  • ZTE PSU-AC,15A 48V Ensretter med 1stk modulet,skal du ændre 220V AC til 48V DC Strømforsyning brug for ZTE C300,C320 olt

    ZTE PSU-AC,15A 48V Ensretter med 1stk modulet,skal du ændre 220V AC til 48V DC Strømforsyning brug for ZTE C300,C320 olt

    ZTE PSU-AC,15A 48V Ensretter med 1stk modulet,skal du ændre 220V AC til 48V DC Strømforsyning brug for ZTE C300,C320 olt
    kr961.53
  • LODFIBER FOR Intel E1G42ET 10/100/1000M PCI-Express Dual Port Server Adapter med chris marker

    LODFIBER FOR Intel E1G42ET 10/100/1000M PCI-Express Dual Port Server Adapter med chris marker

    Intel Oprindelige E1G42ET 1000 mbps Gigabit Daul-Port, Netværk, Server Adapter med Chris Marker Mærke Navn:Intel Gigabit ET Dual Port Server Adapter Produkt Kode :E1G42ET Ethernet Controller(s): Intel 82576EB Stik og Kabel Medium:RJ-45 Kobber Kabler Type: Kategori-5 op til 100 m Slot Type, Maksimal Bus: PCI Express* 2.0 2.5 GT/s Lane x 4 Lane Porte : Dual Port Understøttet
    kr186.10
  • RY3200A Optisk Power Meter -70~+3dB og Fiber Optic Visuelle Fejl Locator 10 mw 10 KM

    RY3200A Optisk Power Meter -70~+3dB og Fiber Optic Visuelle Fejl Locator 10 mw 10 KM

    RY3200A Optisk Power Meter -70~+3dB og Fiber Optic Visuelle Fejl Locator 10 mw 10 KM Oversigt RY3200A er en kompakt og et let-at-bruge test instrument for optiske fiber-netværk, som kan bruges til absolut optisk effekt målinger såvel som for relative tab målinger i optiske fibre.Det geniale features udseende, bred vifte af el-måling, høj nøjagtighed og brugeren selv-kalibrering funktion med høj ydeevne-til-pris ratio. Funktioner,
    kr161.29
  • Del